Pichi:Twist, Nur Twist (1962) (vinil RAR single)

-vinil single cu 2 piese (disc mic) twist/rock'n roll, destul de rar si scump

Pichi:Twist, Nur Twist (1962) ; Made In Germany, Teleton records

-coperta si discul sunt in stare excelenta

Disc rar si scump/valoros (s-a vandut si cu 34 de euro pe discogs)!

Contine:
A Twist, Nur Twist 2:36
B Frag Nie 2:24

Este prima aparitie discografica a cantaretului de origine elvetiana. Mai are scoase doua discuri de 7", tot in anii '60 si alea destul de rare.
Pichi
Real Name:
Roger Bollier
Profile:
Swiss twist and Rock 'n' Roll singer and guitarist
He was born 1945.

RECOMAND IUBITORILOR GENULUI, PRECUM SI TUTUROR COLECTIONARILOR DE MUZICA BUNA VECHE!

PRODUSUL SE VINDE CU CELE 2 MAPE PLASTIC DE PROTECTIE: A COPERTII SI A DISCULUI!

Contacteaza vanzatorul

Pentru a putea trimite mesaje trebuie sa te autentifici. Daca inca nu ai un cont, poti sa te inregistrezi gratuit!

Detalii anunt

Membru din ianuarie 2016.
Bucuresti
31.05.2018 11:43:50
392 vizualizari
Produs utilizat
80 lei

Contacteaza vanzatorul

Pentru a putea trimite mesaje trebuie sa te autentifici. Daca inca nu ai un cont, poti sa te inregistrezi gratuit!

Reclame